REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 6 miesięcy. Grudzień 2018 r.

Nie polegając tylko i wyłącznie na ofercie swojego banku, a analizie tego co może zaproponować nam konkurencja, często na lokacie można zyskać znacznie więcej niż to spodziewane. W ramach dziesiątki najlepszych lokat zakładanych na okres połowy roku skala oferowanego przez różne banki oprocentowania zawiera się w przedziale od 1,4 proc. do 4 proc. w skali roku. To różnica aż 105 zł w odsetkach jakie można by było wypracować w sześć miesięcy dzięki oszczędnościom w kwocie 10 tys. zł.
Foto: Fotolia

Najwyższe oprocentowanie – 4 proc. w skali roku - dostępne jest w Nest Banku. Oferuje je Nest Lokata Witaj. Depozyt mogą założyć wyłącznie nowi klienci, którzy otworzą rachunek osobisty. Obowiązkowe jest również zapewnienie wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł lub minimum 6 tys. zł w przypadku rachunku firmowego. Klienci biznesowi zobowiązani są też do  realizowania przelewów do US lub ZUS. Podstawowa kwota wpłaty na lokatę, to 1 tys. zł. Maksymalnie przelać na nią można do 10 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku oferuje na Lokacie NR1 Idea Bank. Depozyt nie wymaga równoległego otwierania konta bankowego. Wpłata na start wynosi 500 zł, maksymalnie do 1 mln zł.

W Toyota Banku, w promocji „2,65% na Lokacie Standard", oprocentowanie półrocznej lokaty terminowej podniesione zostało do 2,65 proc. w skali roku. Depozyt mogą założyć klienci, którzy wnioskują o lokatę z poziomu systemu bankowości elektronicznej (wymagane jest więc posiadanie konta). Minimalna kwota wpłaty wynosi 2 tys. zł. Maksymalna pula oszczędności nie może przekraczać 30 tys. zł i jest to suma pięciu promocyjnych lokat jaka przypada na jednego klienta.

W PlusBanku, w ramach oferty promocyjnej, klienci liczyć mogą na zysk do 2,6 proc. w skali roku. Wystarczy, że lokatę terminową założą poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej. Minimalna kwota pojedynczej lokaty wynosi 1 tys. zł. Nie ma progu maksymalnego.

Kupując kartę kredytową Santander Bank Polska, instytucja ta może zaoferować na Lokacie Bonusowej do 2,2 proc. odsetek w skali roku. Należy przy tym, w okresie trwania promocji, wykonać nową kartą minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę (z zastrzeżeniem, że nie było się wcześniej posiadaczem plastiku z oferty Santandera). Na wykonanie operacji są trzy miesiące. Minimalny przelew na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład to 100 tys. zł.

Aktywni posiadacze karty debetowej wydanej do rachunku w Banku Ochrony Środowiska mogą założyć EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku. Oferta obejmuje wpłatę wyłącznie nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Bank Millennium i Credit Agricole płacą od zgromadzonych przez ich klientów oszczędności 1,7 proc. odsetek w skali roku. Takie oprocentowanie oferuje odpowiednio Lokata Horyzont Zysku i Lokata terminowa w Ofercie na nowe środki. Warunkiem otwarcia obu depozytów jest przelew nowych środków (od 1 tys. zł do 100 tys. zł).

Zakładając e-Lokatę Tradycyjną w Getin Banku liczyć można na zysk na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Na lokatę, na start, należy wpłacić minimum 500 zł, kwota maksymalna nie ma wyznaczonego limitu.

Na Lokacie na nowe środki, 1,5 proc. w skali roku, zarobić mogą klienci mBanku. Najniższa możliwa wpłata środków wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Ostanie miejsce w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat zakładanych na okres sześciu miesięcy zajmują BGŻOptima z Lokatą elastyczną i BGŻ BNP Paribas z Lokatą Promocyjną. Oba depozyty oprocentowane są stawką 1,4 proc. w skali roku. Produkty oferowane są posiadaczom rachunków bankowych. Minimalna kwota wpłaty w obu przypadkach wynosi 1 tys. zł (bez górnego progu).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA