REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na trzy miesiące. Grudzień 2018 r.

Depozyty trzymiesięczne są gwarancją osiągnięcia najatrakcyjniejszych zysków. Banki oferują na nich najwyższe stawki oprocentowania. Zwycięscy rankingu najlepszych lokat kwartalnych z wkładem równym 10 tys. zł, przy oprocentowaniu równym 4 proc. w skali roku, wypłacają na koniec okresu deponowania odsetki rzędu 81 zł.
Foto: Adobestock

Lokata Happy od Idea Banku, Nest Lokata Witaj od Nest Banku oraz Lokata na Start od PlusBanku, to te oferty, które wygrywają grudniowe zestawienie. Wszystkie trzy propozycje kierowane są do klientów otwierających ROR lub osób mających już ROR w danej instytucji, z zastrzeżeniem, że nie korzystały wcześniej z oferty oszczędnościowej.

Lokata Happy to produkt dla nowych klientów bez obowiązkowego zakładania konta. Na start, na depozyt należy przelać od 500 zł do 20 tys. zł. Nest Lokata Witaj oraz Lokata na Start oferowane są natomiast klientom, którzy zdecydują się na założenie odpowiednio Nest Konta lub Konta Plus. Wpływ środków na oba depozyty ogranicza się do kwot od 500 zł do 10 tys. zł.

Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku ma w swojej ofercie BGŻOptima i mBank. Dostępne jest odpowiednio na Lokacie Bezkarnej i Lokacie 3,5%. Oba produkty polecane są wyłącznie nowym klientom wnioskującym o otwarcie ROR. Minimalne wpłaty wynoszą 500 zł. Górny limit wpłat w mBanku to 10 tys. zł, zaś w BGŻOptima - 20 tys. zł.

Eurobank wycofał z oferty Lokatę na dobry początek, tym samym w jego ofercie pozostały dwie inne lokaty na 3 proc. w skali roku: Lokata na start internetowa i na start mobilna. Aby cieszyć się wysokim zyskiem, na depozyty wystarczy wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł. Obie lokaty dostępne są dla klientów aktywujących odpowiednio usługi bankowości internetowej lub aplikację mobilną eurobanku. Wniosek o uruchomienie oferty depozytowej można złożyć maksymalnie w terminie do 30 dni od momentu aktywacji usług.

Na 2,5 proc. odsetek w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska. E-Lokata na Plusie oferowana jest osobom, które nie posiadały wcześniej w BOŚ produktów bankowych. Na depozyt należy przelać od 1 tys. zł do 20 tys. zł. Nie ma żadnych dodatkowych warunków.

Osoby, które aktywowały aplikację mobilną Banku Millennium na swoim smartfonie lub tablecie mogą założyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty to 1 tys. zł. Zdeponowane środki nie powinny przekraczać kwoty 10 tys. zł.

Alior Bank zrezygnował z oferowania Lokaty internetowej, która gwarantowała klientom zysk na poziomie 2,5 proc. Obecnie jego klienci mają do wyboru niżej oprocentowaną Lokatę na nowe środki. Jej oprocentowanie w wariancie trzymiesięcznym wynosi 2 proc. w skali roku. Klient, który chce skorzystać z oferty nie musi posiadać konta w tej instytucji. Nowe środki, które muszą wpłynąć na rachunek lokaty, wyliczane są według stanu na dzień 15 listopada 2018 r. Minimalna kwota wpłaty, to 1 tys. zł, a łączna wartość lokat 92-dniowych nie może przekraczyć 200 tys. zł.

BGŻ BNP Paribas wprowadził do tabeli depozytów lokatę dla nowych klientów z 2 proc. zyskiem. Lokata może zostać założona w okresie 3 miesięcy od dnia otwarcia konta osobistego i złożenia zlecenia przekazywania wynagrodzenia na to konto. Na Lokatę na Start należy wpłacić od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Nowe środki warto przenieść też do PKO BP. Otwierając Lokatę na nowe środki zyskać tam można do 1,8 proc. skali roku. Wniosek o otwarcie lokaty udostępniany jest posiadaczom konta w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w maksymalnej wysokości pojedynczego depozytu.

1,65 proc. zysku w skali roku osiągnąć można na trzymiesięcznej Lokacie Plus w Toyota Banku. Od klienta wymagane jest posiadanie rachunku osobistego. Najniższa możliwa kwota wpłaty na depozyt wynosi 5 tys. zł (bez kwoty maksymalnej).

Na 1,55 proc. w skali roku liczyć mogą klienci wnioskujący o założenie e-Lokaty Tradycyjnej w Getin Bank. Minimalna kwota środków, jakie powinny zasilić rachunek depozytu wynosi 500 zł, bez górnego limitu wpłat.

Dziesiątkę najlepiej oprocentowanych lokat zakładanych na okres kwartału zamyka Credit Agricole z Ofertą Mobilną. Na lokacie terminowej wypracować można do 0,9 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł i nie ma ograniczeń w maksymalnej kwocie, ani w liczbie zakładanych depozytów w Ofercie Mobilnej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA