REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Grudzień 2018 r.

Wśród depozytów jednomiesięcznych mało jest lokat o naprawdę atrakcyjnym zysku. Dziś tylko dwa banki płacą ponad 2 proc. w skali roku. Średnie oprocentowanie najlepszych lokat terminowych wybranych z ofert wszystkich banków, to zaledwie 0,78 proc.
Foto: Adobestock

Najwięcej odsetek osiągnąć można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Produkt gwarantuje 3 proc. zysku w skali roku. Z oferty skorzystać mogą właściciele kont osobistych, którzy dysponują dostępem do bankowości mobilnej. Lokata nie jest jednak dla wszystkich, mogą ją założyć wyłącznie solenizanci, którzy zawnioskują o otwarcie depozytu w ciągu 30 dni od daty ich urodzin. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

W jeden miesiąc w Idea Banku na Lokacie Nr 1 zarobić można 2,2 proc. w skali roku. Bank nie wymaga korzystania z dodatkowych produktów, więc z oferty może skorzystać każdy (stali klienci jak i osoby nie posiadające konta w Idea Banku). Wystarczy przelać na rachunek depozytu od 500 zł do 1 mln zł.

Na stawce 1,5 proc. w skali roku mogą pracować oszczędności zdeponowane w EnveloBanku - cyfrowej marce Banku Pocztowego. Lokatę EnveloMobilną mogą założyć tylko właściciele EnveloKonta. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 500 zł. Brak górnego progu wpłat.

1,4 proc. w skali roku na lokacie terminowej zakładanej poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej oferuje PlusBank. Instytucja wymaga posiadania konta bankowego. Na depozyt należy przelać od 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Posiadacze ROR-u w Nest Banku mogą założyć Nest Lokatę z kontem gwarantującą zysk w wysokości 1,3 proc. w skali roku. Najniższa możliwa wpłata na rachunek depozytu wynosi 1 tys. zł  (bez górnego limitu).

Odsetki w wysokości 1 proc. w skali roku wypłaca Santander Bank Polska. e-Lokata oferowana jest  posiadaczom rachunku z dostępem do usług Santander online. Na depozyt, na start, należy przelać minimum 1 tys. zł, bez określonego maksimum.

Do rankingu dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych na kwotę 5 tys. zł trafiły również oferty z zyskiem nieprzekraczającym jednego procenta. Należą do nich: Lokata mobilna od eurobanku (0,8 proc. w skali roku, minimalna wpłata: 200 zł), Lokata oferowana przez serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO od PKO BP i Inteligo (0,7 proc. w skali roku, minimalny przelew środków: 1 tys. zł), Lokata Standardowa od Getin Banku (0,65 proc. w skali roku, najniższa możliwa wpłata od 500 zł) oraz Lokaty Mobilne od Credit Agricole i Pekao SA (0,6 proc. w skali roku, minimalne wpłaty: 1 tys. zł).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA