REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 12 miesięcy. Sierpień 2018 r.

W zestawieniu dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat rocznych z wkładem równym 10 tys. zł, w mijającym miesiącu zanotowaliśmy kilka spadków oprocentowania. Do rankingu awansowały też nowe depozyty ze stałej oferty banków.
Foto: Adobestock

Najwyższe zyski oferują Idea Bank i Nest Bank. Oprocentowanie na poziomie 2,6 proc. w skali roku, dostępne jest na Lokacie nr. 1 PLUS w Idea Banku (wcześniej bank oferował stawkę 2,8 proc.) oraz na Nest Lokacie Nowe Środki w Nest Banku. Pierwszy depozyt założyć mogą posiadacze konta osobistego - wystarczy, że przeleją na rachunek lokaty kwotę z przedziału 500 zł do 1 mln zł. Na drugi produkt spłynąć mogą wyłącznie nowe środki (nadwyżka ponad stan środków wyliczanych po 31 maja 2018 r.) w kwocie nie niższej niż 1 tys. zł (maksymalnie do 2 mln zł).

Oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie konta osobistego z średniomiesięcznym saldem w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty lokaty. Obowiązkowe jest również dokonywanie transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł – w każdym miesiącu, przez cały okres trwania lokaty. Na depozyt można wpłacić już 1 tys. zł.  Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Toyota Bank obniżył z 2,3 proc. do 2,2 proc. oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Depozyt dedykowany jest posiadaczom rachunku osobistego. Minimalna wpłata na lokatę wynosi 5 tys. zł, nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej oraz liczbie zakładanych depozytów.

2,2 proc. odsetek w skali roku oferuje również Alior Bank. Na Lokacie na nowe środki zdeponować można od 1 tys. zł do maksymalna 200 tys. zł nowych środków (środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich według stanu na dzień 27 lipca 2018 r.)

Równe 2 proc. w skali roku płacą trzy banki. Santander Consummer Bank za nowe środki na lokacie Nowe Środki (wcześniej oprocentowanie tego depozytu wynosiło 2,05 proc.), Credit Agricole w Ofercie na nowe środki oraz Bank Millennium na lokacie Horyzont Zysku. Minimalne wpłaty na lokaty wynoszą 1 tys. zł. Credit Agricole ogranicza je do kwoty 100 tys. zł.

1,8 proc. w skali roku zyskać można na Lokacie Klasycznej w BGŻOptima. Minimalna wymagana przez bank wpłata na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł, bez górnej granicy.

Niewiele mniej zarobić można w PlusBanku - 1,75 proc. w skali roku. Wystarczy otworzyć Lokatę terminową poprzez bankowość elektroniczną lub mobilną. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (bez górnego limitu).

W Getin Banku, na e-Lokacie Progresywnej w każdym miesiącu jej trwania zyskać można coraz więcej - od 0,7 proc. do 3,3 proc. w skali roku. W ostatecznym rozrachunku, po 12 miesiącach oszczędzania, średni zysk wyniesie 1,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłat to 500 zł, maksymalna - bez ograniczeń.

Zysk w wysokości 1,55 proc. w skali roku oferuje eurobank. Na Lokatę mobilną wystarczy przelać minimum 200 zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej. Obowiązkowe jest posiadanie konta w eurobanku.

Średnio 1,5 proc. w skali roku zyskać można na Lokacie Progresywnej w banku BGŻ BNP Paribas. Najmniej na depozycie ulokować można 1 tys. zł.

Zestawienie zamyka lokata terminowa od Deutsche Banku. Jej oprocentowanie wynosi 1,25 proc. i jest dostępne dla klientów banku, którzy otwierają ją z poziomu systemu bankowości elektronicznej db easyNet. Minimalna kwota wpłaty to 2 tys. zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA