REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Czerwiec 2019 r.

Inflacja wyniosła w maju 2,3 proc. wobec 2,2 proc. w kwietniu – wyliczył wstępnie Główny Urząd Statystyczny. Oszczędzający, którzy chcą uchronić swoje środki od utraty ich wartości, powinni szukać lokat, których oprocentowanie przewyższa 2,85 proc. w skali roku. Wśród depozytów jednomiesięcznych jest tylko jeden taki produkt.
Foto: Adobestock

Lokata Urodzinowa w Banku Millennium gwarantuje oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku. Oferta nie jest jednak dostępna dla wszystkich. O otwarcie depozytu wnioskować mogą posiadacze ROR, którzy w terminie do 30 dni od założenia lokaty obchodzą swoje święto. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Każda kolejna lokata, to niestety realne straty. Wypracowane odsetki w rzeczywistości pochłaniane są przez inflację.

Idea Bank na Lokacie NR1 płaci wszystkim klientom bez wyjątku 2,6 proc. w skali roku. Oprocentowanie depozytu uległo niedawno obniżeniu. W maju zarobić można na nim było 2,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na rachunek lokaty można przelać 1 mln zł.

W pierwszej trójce naszego rankingu znalazła się również lokata od EnveloBanku. Produkt oferuje 1,5 proc. zysku w skali roku. Zakładając Lokatę Envelomobilną należy posiadać ROR. Wpłata na depozyt nie może być niższa niż 500 zł (brak górnego limitu).

Na 1,3 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy związani są z Nest Bankiem. Na Nest Lokacie z kontem zdeponować mogą 1 tys. zł - maksymalnie do 2 mln zł.

Po jednym procencie oferują PlusBank i Santander Bank Polska. Lokaty terminowe dostępne są dla właścicieli kont korzystających z usług bankowości elektronicznej lub mobilnej (drugi przypadek dotyczy PlusBanku). Na start wystarczy mieć kapitał rzędu 1 tys. zł.

Na niewiele mogą liczyć klienci BNP Paribas, Credit Agricole, Pekao SA, GetinBanku, Inteligo, PKO BP i eurobanku. Te instytucje na lokatach jednomiesięcznych oferują oprocentowanie od 0,55 proc. do 0,8 proc. w skali roku. W zależności od produktu klient musi dysponować oszczędnościami w minimalnej kwocie od 200 zł do 1 tys. zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA