Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czteroletnie papiery oprocentowane na 2,75 pkt proc. ponad WIBOR (do 5,25 pkt proc. w kolejnych okresach) objęło 12 inwestorów. Sądząc po wartości emisji i średniej wielkości zapisu, były to głównie fundusze inwestycyjne. W przeszłości obligacje Benefit Systems były już obecne na Catalyst, ale ich oprocentowanie sięgało 1,5 pkt proc. ponad WIBOR (za trzyletnie papiery).
O ile do tej pory na rynku pierwotnym sprzedawały się głównie emisje deweloperów, o tyle oferta Benefitu w symboliczny sposób otwiera go także dla innych, trudniejszych branż. Nie jest bowiem tajemnicą, że pandemia w sposób szczególny może zagrozić usługom fitness, turystyce czy restauracjom. Niemniej chętni się znaleźli, choć wabikiem była nie tylko marża, ale również liczne zabezpieczenia oraz wiarygodność samego emitenta.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Listy zastawne banków hipotecznych zabezpieczone kredytami hipotecznymi, uchodzą za najmniej ryzykowne papiery wartościowe. Ale nie znaczy to jeszcze, że będą pasowały do każdego portfela inwestycyjnego.
Obligacje mogą być atrakcyjnym źródłem budowania długoterminowej płynności, zwłaszcza w środowisku malejących stóp procentowych – twierdzi wiceprezes Ewa Ogryczak.
Ministerstwo Finansów przedstawiło ofertę detalicznych obligacji skarbowych na lipiec. Na co mogą liczyć inwestorzy?
Kłopoty Ghelamco i przecena obligacji to najgoręcej dyskutowany temat, jeśli chodzi o deweloperów na rynku długu korporacyjnego. Jednak kolejni przedstawiciele branży są w stanie plasować spore transze.
Emisje obligacji kierowane do szerokiego grona nabywców na podstawie prospektów emisyjnych nie rozpieszczały inwestorów różnorodnością czy promocyjnymi stawkami, za to pozwalały lokować kwoty znacznie większe niż w latach wcześniejszych.
Windykator może pozyskać od inwestorów indywidualnych nawet 100 mln zł.