Obligacje

Emisje: Rynek coraz chłonniejszy

Benefit Systems, operator kart sportowych i sieci siłowni, bez problemu uplasował dwie emisje obligacji po 50 mln zł każda, przy czym krótszą z nich, o 18-miesięcznym terminie wykupu, objął niemal w całości (48 mln zł) oferujący – Haitong Bank.
Foto: Adobestock

Czteroletnie papiery oprocentowane na 2,75 pkt proc. ponad WIBOR (do 5,25 pkt proc. w kolejnych okresach) objęło 12 inwestorów. Sądząc po wartości emisji i średniej wielkości zapisu, były to głównie fundusze inwestycyjne. W przeszłości obligacje Benefit Systems były już obecne na Catalyst, ale ich oprocentowanie sięgało 1,5 pkt proc. ponad WIBOR (za trzyletnie papiery).

O ile do tej pory na rynku pierwotnym sprzedawały się głównie emisje deweloperów, o tyle oferta Benefitu w symboliczny sposób otwiera go także dla innych, trudniejszych branż. Nie jest bowiem tajemnicą, że pandemia w sposób szczególny może zagrozić usługom fitness, turystyce czy restauracjom. Niemniej chętni się znaleźli, choć wabikiem była nie tylko marża, ale również liczne zabezpieczenia oraz wiarygodność samego emitenta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.