Nieruchomości

Polacy lubią parki handlowe. Obiekty kwitną w całej Polsce

W budowie jest ok. 190 tys. mkw. takiej powierzchni. Deweloperzy szykują kolejne inwestycje. Niektóre marki przygotowują koncepty specjalnie dopasowane do takich obiektów.

Taki park handlowy firmy DL Invest Group powstaje w Mikołowie.

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Park handlowy o powierzchni 6,2 tys. mkw. w Sosnowcu wybuduje EDS Retail Park. Pierwszy obiekt firmy w województwie śląskim ma być otwarty w I kw. 2023 r. Podobną inwestycję (7 tys. mkw.) EDS planuje w Rembelszczyźnie. Firma wygrała też konkurs ofert na sześć lokali Tesco. W grudniu odda park handlowy w Redzie. Gotowe obiekty EDS znajdziemy w Opatowie, Legnicy, Nowym Dworze Mazowieckim i Debrznie. Wśród najemców są m.in. operatorzy spożywczy, drogerie, sklepy RTV, punkty gastronomicze.

Koronawirus nie zainfekował parków handlowych. Michał Nowak, prezes spółki EDS Retail Park, zaznacza, że żaden z obiektów jego firmy nie został zamknięty w czasie pandemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.