Nieruchomości

Niższa aktywność

Według szacunków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych w III kwartale br. deweloperzy biurowi oddali w ośmiu miastach regionalnych 19,3 tys. mkw. powierzchni, z czego 5,2 tys. przypadało na Ocean Office Park A – kompleks budowany w Krakowie przez notowaną od niedawna na GPW Cavatinę.
Foto: Adobestock

W ciągu trzech kwartałów podaż w aglomeracjach poza Warszawą wzrosła o 146 tys. mkw., do 5,96 mln mkw. Rok wcześniej deweloperzy oddali 305 tys. mkw. biur.

W III kwartale br. wynajęto 113 tys. mkw. i w 66 proc. były to nowe umowy. W skali dziewięciu miesięcy wynajęto blisko 380 tys. mkw. biur. Na koniec września współczynnik pustostanów wynosił 13,5 proc. wobec 11,9 proc. rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.