Nieruchomości

Drogo nad jeziorami

Nieruchomości › Działki budowlane na Mazurach.
Foto: Fotorzepa, M. Zubrzycki

W ciągu sześciu lat wartość działek pod domy nad mazurskimi jeziorami wzrosła o 60 proc. Grunty drożeją w całej Polsce – także pod osiedla wielorodzinne i obiekty komercyjne.

Ile kosztują działki pod domy nad mazurskimi jeziorami, sprawdziła spółka Cenatorium, dysponująca największą bazą o transakcjach na rynku nieruchomości. Raport publikujemy pierwsi. Analitycy skupili się na gruntach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i w okolicach większych miast, jak Olsztyn, Mikołajki, Mrągowo, Szczytno. Z analiz wynika, że transakcji w atrakcyjnych lokalizacjach Mazur jest ok. 80 rocznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.