Medycyna i zdrowie

Urteste zadebiutuje na rynku NewConnect w środę

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Urteste na rynku NewConnect na środę, 27 października, podała spółka.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji serii C po cenie 100 zł za akcję. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych, podano w komunikacie.

"Cieszymy się, że w najbliższych dniach dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Kolejnym naszym celem będzie przejście na główny rynek GPW" - powiedział współzałożyciel i prezes Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.

Obecnie w "pipeline" Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak.  Najbardziej zaawansowanymi projektami spółki są Easy-Test (rak prostaty) oraz Panuri (rak trzustki). Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne, w których uczestniczy łącznie kilkuset ochotników.

"Choroby onkologiczne są ogromnym problemem zdrowotnym w dzisiejszym świecie - drugą najczęstszą przyczyną śmierci w naszej populacji. Co ważne, na świecie rośnie nacisk na inwestycje we wczesną diagnostykę, ponieważ stanowi ona jeden z najważniejszych elementów w procesie poprawy rokowania i wskaźników przeżywalności w chorobach nowotworowych. Powszechnie wiadomo, że wczesna terapia daje dużo lepsze efekty nie tylko kliniczne, ale i ekonomiczne - jest wielokrotnie tańsza niż leczenie zaawansowanych stadiów  choroby. Rozwijana przez nas technologia  idealnie wpisuje się w ten pożądany trend" - dodał prezes.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.