Ipopema: 5 rekomendacji dla spółek biotechnologicznych

Według Ipopemy Securities warto inwestować w Ryvu Therapeutics, której nadchodzące kamienie milowe nie są jeszcze zdyskontowane w cenie akcji, oraz Selvitę z powodu atrakcyjnych mnożników i oczekiwanej wysokiej dynamiki wzrostu. Dla OncoArendi również wydano rekomendację „kupuj”, jest to jednak pomysł inwestycyjny wysokiego ryzyka.

Publikacja: 23.10.2019 13:23

Ipopema: 5 rekomendacji dla spółek biotechnologicznych

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Celon Pharma otrzymał zalecenie „trzymaj", gdyż obecny kurs według analityków Ipopemy dyskontuje już wzrost sprzedaży Salmeksu, dobre wyniki II fazy badania klinicznego esketaminy oraz umowę partneringową w tym projekcie. Dla Mabionu wydano notę „sprzedaj" – spółka jest droga, biorąc pod uwagę otoczenie konkurencyjne wśród leków biopodobnych do rituximabu oraz napięty bilans.

Poniżej prezentujemy skrócone uzasadnienie wydanych rekomendacji:

Celon Pharma: Czekając na komercjalizację esketaminy. Celon to firma farmaceutyczna rozwijająca leki generyczne oraz posiadająca portfel własnych projektów R&D. Prognozujemy średnioroczną stopę wzrostu przychodów w latach 2018-22E na poziomie 18 proc. ponieważ zakładamy ekspansję geograficzną Salmeksu i umowy partneringowe. Uważamy, że cena akcji Celonu po wzroście o 43 proc. od początku roku dyskontuje już przyszłe wzrosty sprzedaży Salmeksu, dobre wyniki II fazy badania klinicznego esketaminy oraz umowę partneringową w tym projekcie. Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji od zalecenia TRZYMAJ z wyceną wartości godziwej na poziomie 41 zł/akcję.

Mabion: Przewartościowane biopodobieństwo. Mimo, że plany spółki dotyczące komercjalizacji MabionCD20 (leku biopodobnego do rituximabu) były wielokrotnie przesuwane, a asymetria informacyjna między zarządem spółki, a rynkiem kapitałowym jest znacząca, optymistycznie zakładamy, że MabionCD20 zostanie zarejestrowany w Europie w 2020 r. (prawdopodobieństwo: 95 proc.) oraz w USA w 2022 r. (prawdopodobieństwo: 81 proc.). Biorąc pod uwagę otoczenie konkurencyjne wśród leków biopodobnych do rituximabu i napięty bilans Mabionu, wznawiamy wydawanie rekomendacji od zalecenia SPRZEDAJ z wyceną wartości godziwej w wysokości 65 zł/akcję.

Ryvu Therapeutics: Osiągając kolejne milestony. Ryvu Therapeutics rozwija własne projekty R&D w obszarze onkologii. Dotychczas najważniejszymi osiągnięciami spółki było wprowadzenie projektów SEL24/MEN17 oraz SEL120 do badań klinicznych oraz podpisanie 7 umów partneringowych. Uważamy, że nadchodzące kamienie milowe, takie jak: (1) nominacja kandydata klinicznego; (2) podpisanie umowy partneringowej; (3) ukończenie I fazy badania klinicznego SEL24 z udziałem pacjentów chorych na ostrą białaczką szpikową (AML), nie są jeszcze zdyskontowane w cenie akcji Ryvu. Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji z zaleceniem KUPUJ i wyceną wartości godziwej na poziomie 64 zł/akcję.

Selvita: Skalowalny wzrostowy biznes. Selvita jest CRO (Contract Research Organization) świadczącym usługi R&D w obszarze odkrywania nowych leków oraz rozwiązań bioinformatycznych. W segmencie Usług, celem spółki jest wzrost przychodów na poziomie 30 proc. rok do roku oraz utrzymanie dwucyfrowej rentowności EBIT, wzrost ma przyspieszyć dzięki przejęciom. W segmencie Bioinformatyki, spółka pracuje nad własnymi rozwiązaniami w obszarze spersonalizowanej medycyny. Prognozujemy średnioroczny wzrost przychodów i EBITDA Selvity w latach 2018-21E na poziomie odpowiednio 25 proc. i 37 proc. Uważamy, że mnożniki rynkowe spółki (wskaźnik EV/EBITDA na 2020 r. wynosi 8x) są atrakcyjne, a strategia przejęć wpisuje się w trendy na globalnym rynku CRO. Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji od zalecenia KUPUJ z wyceną wartości godziwej w wysokości 26 zł/akcję.

OncoArendi Therapeutics: Wysokie ryzyko, wysoki zwrot. Projekty OncoArendi skupiają się na chorobach fibrotycznych (OATD-01, faza Ib) i immunoonkologii (OATD-02, faza badań przedklinicznych). Kurs akcji spółki spadł o 61 proc. od IPO z powodu opóźnień projektów, braku umów partneringowych oraz odejścia kluczowych pracowników. Przed nadchodzącymi wynikami: toksykologii w projekcie OATD-02 i fazy Ib w projekcie OATD-01 rozpoczynamy wydawanie rekomendacji od zalecenia KUPUJ z wyceną wartości godziwej na poziomie 20 zł/akcję. Zakładamy partnering w projekcie OATD-02 w 2020 r. (prawdopodobieństwo: 70 proc.) oraz w projekcie OATD-01 w 2023 r. (prawdopodobieństwo: 23 proc.).

Autorem raportu na temat spółek biotechnologicznych jest Beata Szparaga-Waśniewska. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 15 października 2019 r., o godzinie 7:41. W załączniku zamieszczamy informację z zastrzeżeniami prawnymi.

Medycyna i zdrowie
Captor z niższą wyceną i pozytywną rekomendacją
Medycyna i zdrowie
Pozytywne wieści z Mabionu. Kurs rośnie
Medycyna i zdrowie
Dobre wieści z Urteste. Kurs w górę
Medycyna i zdrowie
Synthaverse stawia na ekspansję
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Medycyna i zdrowie
Synthaverse z rekordowymi przychodami
Medycyna i zdrowie
Mercator pochwalił się zyskiem netto