Medycyna i zdrowie

Solidny portfel zamówień Selvity na cały rok

Zarząd zapowiada dobre drugie półrocze. Wynikom pomaga przejęta niedawno Fidelta.

Bogusław Sieczkowski, prezes Selvity zapowiada, że trwają negocjacje z kilkoma podmiotami w sprawie przejęć.

Foto: materiały prasowe

Lekkim wzrostem zareagowały w środę notowania Selvity na publikację raportu półrocznego. Przychody i zyski grupy poszły mocno w górę.

– Przed nami jeszcze bardziej pracowite miesiące niż pierwsza połowa roku – zapowiada prezes Selvity Bogusław Sieczkowski. Portfel zamówień grupy na cały 2021 r. wynosi obecnie 272,1 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 122 proc. Ta dynamika w dużej mierze jest efektem konsolidowania przejętej niedawno chorwackiej spółki Fidelta. Bez niej dynamika wynosi 30 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.