REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

MedApp: Potencjalni partnerzy czekają na uzyskanie zgody od FDA

Uzyskanie zgody amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) powinno nastąpić już niedługo – mówi „Parkietowi" Mateusz Kierepka, prezes MedAppu.

Mateusz Kierepka, prezes MedAppu

Foto: materiały prasowe

Nie podał jednak spodziewanej daty, ale zapewnił, że wszystkie testy urządzeń i oprogramowań przebiegły pomyślnie. Przypomnijmy, że jednym z głównych produktów spółki są gogle przeznaczone dla lekarzy specjalistów wyświetlające holograficzny model 3D operowanego fragmentu ciała pacjenta. Jest on tworzony na podstawie obrazu uzyskanego z tomografii komputerowej.

Jak twierdzi Kierepka, do firmy stopniowo napływają oferty nabycia gogli, niektóre od podmiotów cieszących się na rynku dużym uznaniem. Jednak by mogły być one zrealizowane MedApp musi posiadać zgodę FDA na dopuszczenie urządzenia do obrotu. Niestety, proces uzyskania zgody amerykańskiej agencji nie jest łatwy, szczególnie dla firm z Europy, o czym przekonało się już kilka spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA