Medycyna i zdrowie

Urteste: Komercjalizacja projektów za dwa–trzy lata

Urteste wystartowało z ofertą publiczną o wartości do 2,5 mln euro. Debiut na rynku NewConnect planowany jest w III kwartale.

Grzegorz Stefański, prezes Urteste.

Foto: materiały prasowe

W perspektywie kolejnych dwóch lat spółka nie wyklucza kolejnej emisji akcji i debiutu na rynku głównym GPW. Spodziewane wpływy z oferty to ok. 9,1 mln, które spółka planuje przeznaczyć głównie na prace badawczo-rozwojowe, ochronę patentową testów oraz wyposażenie nowego laboratorium.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Przyjęty przez Urteste model biznesowy zakłada sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu. – Planujemy zacząć rozmowy z potencjalnymi partnerami za około rok, a w perspektywie dwóch–trzech lat myślimy o komercjalizacji. Celem są duże firmy diagnostyczne z rozbudowaną siecią sprzedaży testów albo takie, które już dziś są liderami w diagnostyce nowotworów lub zamierzają wejść na ten rynek z nową technologią. Praktyka pokazuje, że zainteresowanie takimi spółkami jak nasza znacząco wzrasta po przystąpieniu do badania klinicznego – wyjaśnia Grzegorz Stefański, prezes Urteste.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.