REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Infoscan notuje wzrost przychodów, przedstawia strategię do 2022 r.

Telemedyczna spółka zanotowała ponad 794,6 mln zł przychodów w 2019 r., wobec 68,4 mln zł rok do roku. Strata netto wyniosła 1 mln zł wobec 1,5 mln zł w 2018 r.
Foto: Adobestock

„Nowy Zarząd spółki dokonał aktualizacji planów ekspansji zagranicznej oraz rozpoczął ich szybką realizację. Wdrożono również dwa nowe modele sprzedaży oraz opracowano nową generację systemu telemedycznego - Osascan. Infoscan podpisał również umowę inwestycyjną z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund, w ramach której spółka może pozyskać aż do 21 mln zł na dalszy rozwój działalności" - czytamy w liście prezesa zarządu, Piotra Sobisia, do akcjonariuszy.

Spółka zamierza rozwijać działalność w zakresie diagnostyki Zaburzeń Oddychania Podczas Snu (ZOPS), a także kontynuować prace badawczo?rozwojowe w zakresie rozwiązań telemedycznych. W efekcie pozyskania finansowania oraz podpisania pierwszych umów zagranicznych zarząd spółki podjął decyzję o publikacji planów rozwoju Infoscan na lata 2020-2022.  Opierają one rozwój na dwóch filarach - rozwoju sprzedaży w Polsce i zagranicą oraz rozwoju produktowym.

„Infoscan kontynuuje działania mające na celu komercjalizację na jak największej liczbie rynków oraz pracuje nad nowym urządzeniem, które pozwoli nie tylko na przeprowadzanie domowych badań pod kątem ZOPS, ale umożliwi również wykrywanie zaburzeń kardiologicznych i neurologicznych, dzięki wzbogaceniu o moduł EKG/EEG/EMG. W tym celu podpisano umowę z AMC TECH Sp. z o.o., która już rozpoczęła opracowywać nowe rozwiązanie. Powinno ono trafić do partnerów spółki za 12 miesięcy" - czytamy dalej.

W poniedziałek po 10 walor spółki drożał o prawie 16,7 proc., do 0,86 zł. Kapitalizacja przekraczała 4,49 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA