Kryptowaluty

Bitcoin wraca nad psychologiczną barierę

Amerykański PayPal da Brytyjczykom dostęp do rynku cyfrowych walut.
Foto: Adobestock

Notowania bitcoina znów sforsowały barierę 50 tys. USD. Drożeją również inne cyfrowe aktywa. Pomogła informacja o uruchomieniu przez PayPal usługi sprzedaży i kupna kryptowalut w pierwszym europejskim kraju.

Bitcoin, największa cyfrowa waluta na świecie, osiągnął w kwietniu rekordowy poziom blisko 65 tys. USD, po czym spadł w ubiegłym miesiącu poniżej 30 tys. USD, gdy chińskie organy regulacyjne rozszerzyły represje wobec rynku. Wówczas kupujący się zmobilizowali i rozpoczął się rajd w górę. Od lipcowego dołka bitcoin podrożał już o około 70 proc. i w poniedziałek cena sięgała ponad 50 tys. USD – po raz pierwszy od maja.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.