Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Znów więc obowiązuje kierunek północny. – Cena bitcoina wyrażona w dolarach amerykańskich zniosła już prawie połowę spadku, który rozpoczął się ze szczytu wszech czasów, będącego na poziomie 64 tys. USD, a który to spadek zakończył się powyżej 29 tys. USD – wskazuje Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia. Jego zdaniem ruch ten wcale nie musi być przypadkowy i może mieć mocne uzasadnienie z punktu widzenia analizy technicznej. – Zgodnie z założeniami teorii Richarda Wyckoffa cena bitcoina mogła utworzyć klasyczny schemat akumulacji po silnej korekcie, trzykrotnie testując okolice 30 tys. USD i powodując coraz to większe zniecierpliwienie wśród trzymających BTC – zwraca uwagę Kostecki. Jakie perspektywy rysują się przed bitcoinem? – Aktualnie wydaje się, że pokonanie strefy oporów, która znajdowała się w rejonie 38–41 tys. USD, może powodować powstanie najsilniejszej fali impulsu po okresie akumulacji, a pierwszym potencjalnym celem mogą być okolice 50 tys. USD, a następnie historyczny szczyt – twierdzi ekspert firmy Conotoxia. Ci, którzy zainwestowali w bitcoina na początku roku, nie mają powodów do narzekań. Od stycznia jego wycena liczona w USD podskoczyła już o prawie 60 proc. PRT
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W tej hossie bitcoin miał trzy fale wzrostowe i każda przebijała wcześniejsze szczyty mniej więcej o 50 proc. Przy tej analogii kurs może zawędrować mniej więcej na 160 tys. dolarów - Konrad Ogrodowicz, zarządzający funduszami w Superfund TFI.
Tajemniczy twórca bitcoina, czyli osoba kryjąca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, mogłaby obecnie zająć 11. miejsce w rankingu globalnych miliarderów „Forbesa”. Jego majątek sięgał w poniedziałek 128,9 mld USD. Stał się on większy od majątku Michaela Della, prezesa firmy Dell Technologies, dysponującego aktywami wartymi 125,3 mld USD.
Duży popyt ze strony ETF-ów przyczynił się do tego, że notowania najpopularniejszej kryptowaluty przebiły poziom 123 tys. dolarów. Wzrostom wyraźnie sprzyja to, że Kongres USA wziął się do prac nad ustawami, które uczynią regulacje jaśniejszymi.
Notowania bitcoina przebiły poziom 120 tys. dolarów i ustanowiły nowy rekord. Pomogły w tym duże napływy do bitcoinowych ETF-ów.
Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta, ustanowił nowy rekord. Po raz pierwszy w historii jego notowania przekroczyły poziom 112 tys. dolarów.
Główną barierą w inwestowaniu w kryptowaluty jest obawa przed oszustwem - u 44,2 proc. ankietowanych Polaków - i nieznajomość technologii - u 33,7 proc. respondentów.