Kryptowaluty

Typ techniczny: Bitcoin pokonuje ważne poziomy i ma ochotę na więcej

Rynek kryptowalut z bitcoinem na czele cały czas dostarcza inwestorom bardzo dużo wrażeń. Po słabszym okresie bitcoin znowu złapał wiatr w żagle i jego wycena wynosiła w poniedziałek około 45 tys. USD.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Znów więc obowiązuje kierunek północny. – Cena bitcoina wyrażona w dolarach amerykańskich zniosła już prawie połowę spadku, który rozpoczął się ze szczytu wszech czasów, będącego na poziomie 64 tys. USD, a który to spadek zakończył się powyżej 29 tys. USD – wskazuje Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia. Jego zdaniem ruch ten wcale nie musi być przypadkowy i może mieć mocne uzasadnienie z punktu widzenia analizy technicznej. – Zgodnie z założeniami teorii Richarda Wyckoffa cena bitcoina mogła utworzyć klasyczny schemat akumulacji po silnej korekcie, trzykrotnie testując okolice 30 tys. USD i powodując coraz to większe zniecierpliwienie wśród trzymających BTC – zwraca uwagę Kostecki. Jakie perspektywy rysują się przed bitcoinem? – Aktualnie wydaje się, że pokonanie strefy oporów, która znajdowała się w rejonie 38–41 tys. USD, może powodować powstanie najsilniejszej fali impulsu po okresie akumulacji, a pierwszym potencjalnym celem mogą być okolice 50 tys. USD, a następnie historyczny szczyt – twierdzi ekspert firmy Conotoxia. Ci, którzy zainwestowali w bitcoina na początku roku, nie mają powodów do narzekań. Od stycznia jego wycena liczona w USD podskoczyła już o prawie 60 proc. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.