REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Coinquista oficjalnie otworzyła giełdę kryptowalut

Coinquista oficjalnie otworzyła swoją giełdę kryptowalut, podała spółka. Coinquista ma w planach m.in. przygotowanie aplikacji mobilnej z kartą płatniczą.
Foto: Bloomberg

Po fazie testów oraz pomyślnie wdrożonej wersji demo handel kryptowalutami na nowo otwartej giełdzie Coinquista jest już dostępny dla wszystkich użytkowników w Polsce i na świecie. Serwis był rozwijany od 2017 r., a 22 stycznia br. spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, podano.

"Naszym nadrzędnym celem było stworzenie produktu bezpiecznego oraz łatwego w obsłudze. Standardy określone przez Komisję Nadzoru Finansowego są na tle innych krajów dość rygorystyczne, więc sam fakt rejestracji w Polsce będzie wymagał od nas zachowania najwyższych standardów. Obecnie korzyści wynikające z obrotu kryptowalutami są zarezerwowane głównie dla osób, które od dawna mają do czynienia ze światem finansów. Tymczasem by korzystać z naszej giełdy, nie trzeba być ekspertem. Kryptowaluty i stojąca za nimi technologia to przyszłość, której nie trzeba się bać" - powiedział prezes Ireneusz Pukin, cytowany w komunikacie.

Wprowadzenie na rynek gotowego produktu to początek planów spółki. Pomimo gwałtownych zmian cen Bitcoina w ostatnich latach liczba użytkowników portfeli blockchainowych rośnie coraz szybciej. Aby dotrzymać tempa rozwojowi rynku, Coinquista ma w planach przygotowanie nowoczesnej aplikacji mobilnej z kartą płatniczą, otwarcie szkoły inwestowania oraz złożenie wniosku o licencję krajowej instytucji płatniczej, podsumowano.

Coinquista to polska giełda kryptowalut i spółka wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Coinquista jest rozwijana od 2017 roku - spółka dysponuje już produktem gotowym do sprawnego obsługiwania klientów. Giełda ma pozwolić na bezpieczny handel i przechowywanie kryptowalut.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA