Kryptowaluty

Rynek wycenia aktywa na 2 bln USD

Pozytywne informacje płynące z branży i rosnące zainteresowanie instytucji spowodowały, że cyfrowe waluty pokonały kolejną barierę. Wartość rynkowa wszystkich kryptowalut po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 2 bln USD.
Foto: Bloomberg

W ciągu nieco ponad dwóch miesięcy kapitalizacja rynkowa kryptowalut podwoiła się – wynika z danych witryny CoinGecko. Sam bitcoin, najważniejsza waluta cyfrowa spośród ponad 6600 tokenów monitorowanych przez CoinGecko, jest wart ponad 1 bln USD. We wtorek za bitcoina inwestorzy płacili ponad 59 tys. USD, co oznacza, że od początku stycznia notowania wzrosły o 100 proc. Przypomnijmy, że w marcu bitcoin po raz pierwszy sforsował barierę 60 tys. USD.

Glassnode, dostawca danych z branży blockchain, w raporcie badawczym stwierdził, że fakt, że cyfrowa waluta utrzymywała 1 bln USD kapitalizacji rynkowej przez tydzień, jest „silnym wotum zaufania dla bitcoina i całej klasy aktywów kryptowalutowych".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.