REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina | Stabilizacja notowań przy poziomie 3400 USD

W ujęciu długoterminowym kurs bitcoina pozostaje w układzie bessy. Potwierdza to spadająca średnia krocząca z 200 sesji.
Foto: AFP
Foto: GG Parkiet

W ujęciu średnioterminowym obserwujemy od połowy grudnia ruch w dół w ramach coraz węższego kanału spadkowego. Towarzyszyło mu nieudane wyjście MACD nad poziom 0, potwierdzające słabość popytu. W horyzoncie krótkim na wykresie dominuje ruch boczny. Od dwóch tygodni notowania „przyklejone" są do poziomu 3400 USD, choć w porywach cena spadała do 3337 USD. Z uwagi na dominację podaży w długim i średnim terminie, trwająca konsolidacja to bardziej korekta przed kolejną falą spadkową niż budowanie bazy pod wybicie górą. Na ten moment bardziej prawdopodobne, z punktu widzenia analizy technicznej, jest zejście w kierunku ubiegłorocznego minimum, czyli 3128 USD. Na większy optymizm będzie sobie można pozwolić, gdy cena ruszy w górę i przebije 50-sesyjną średnią. Ta ostatnia znajduje się obecnie na poziomie 3700 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA