Inwestycje alternatywne

Inwestujemy w klasyka

Zasada zwykle jest prosta: im więcej zainwestujesz, tym więcej zyskasz, ponieważ im auto droższe, tym szybciej zyskuje na wartości. Nie oznacza to jednak, że taki pomysł na poprawienie stanu konta jest zarezerwowany dla bogatych.
Ważną rolę odgrywa sentyment. Samochody takie jak maluch, gdy są zadbane, szybko zyskują na wartości.
P.Skoczek

 

Gdy na początku 2019 roku brytyjski dziennik „The Guardian" publikował podsumowanie dotyczące inwestycji na rynkach alternatywnych, fani klasycznej motoryzacji z pewnością zacierali ręce. Z owego raportu wynikało, że inwestycje w oldtimery są w pierwszej trójce dziedzin, generujących w ostatnich latach największe zyski. Wyżej na tym samym podium są jedynie dzieła sztuki i wina.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.