REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje alternatywne

Limuzyna marzeń

Daimlery, czyli te najbardziej luksusowe Jaguary, zawsze budziły westchnienia zachwytu, gdy widywałem je z rzadka na polskich ulicach lat 80. i 90. Były jak gwiazdy zagranicznych filmów, które znaliśmy głównie z telewizji.
Daimler Double Six XJ81 prezentuje się ponadczasowo. Ta limuzyna w swoim czasie należała do pierwszej ligi.
www.gieldaklasykow.pl

 

Przedsiębiorstwo Daimler Motor Company założył w 1896 roku Frederick Richard Simms. Oferował on limuzyny i silniki na licencji zakupionej od Daimler-Motoren-Gesellschaft. DMG to niemiecka legenda motoryzacji, firma założona przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha – pierwszy producent Mercedesów. Brytyjskie wersje luksusowych samochodów sprzedawano pod marką Daimler. Odniosły sukces, a to przyciąga rekiny biznesu. Tym, który „połknął" Daimler Motor Company, był Jaguar. Stało się to w 1960 roku. Mająca swój własny prestiż marka postanowiła swe najbardziej luksusowe i komfortowe samochody oferować właśnie pod szyldem Daimlera. Z zewnątrz różniły się tylko szczegółami i logo.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA