REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Pepco może trafić na GPW

Steinhoff International Holdings wycenia sieć sklepów na 4 mld euro.
Foto: materiały prasowe

Steinhoff International Holdings (SIH), grupa wywodząca się z RPA, rozważa sprzedaż około jednej czwartej akcji Pepco Group, sieci sklepów działających na rynkach Europy, giełdowym inwestorom – podała agencja Bloomberg. Według jej źródeł SIH oczekiwałby takiej ceny za pakiet, która pozwoliłaby wycenić całe Pepco na około 4 mld euro. Przy tej wycenie IPO miałoby więc wartość około 1 mld euro, czyli dziś 4,26 mld zł.

Byłaby to jedna z największych publicznych ofert pierwotnych na GPW w historii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA