Handel i konsumpcja

Ferro: Zarząd rozgląda się za kolejnymi przejęciami

Foto: materiały prasowe

Początek tego roku zaowocował w Ferro kolejnymi rekordowymi wynikami finansowymi. Co więcej, jest szansa na kontynuowanie tego trendu. – Na dalszą część roku 2021 patrzymy z ostrożnym optymizmem. Udowadniamy, że potrafimy skutecznie działać w zmieniającym się otoczeniu i wykorzystywać nadarzające się okazje rynkowe do dalszego rozwoju, niemniej mamy świadomość, że wymaga to od nas dużo determinacji, elastyczności i inwencji – mówi Wojciech Gątkiewicz, prezes Ferro. Obecnie w ramach realizowanej strategii zarząd koncentruje się na integracji niedawno przejętych firm Termet i Tester oraz rozbudowie oferty o kompleksowe produkty oparte na ekologicznych źródłach ciepła. Spółka mocno stawia też na dalszy rozwój sprzedaży m.in. w oparciu o współpracę z architektami, projektantami, instalatorami i deweloperami.

– Nie zapominamy przy tym o pozostałych inicjatywach strategicznych, czyli m.in. kontynuacji działań integracyjnych i optymalizacyjnych oraz wspierających ekspansję rynkową Ferro w regionie CEE (Europa Środkowo-Wschodnia – red.) – twierdzi Gątkiewicz. Dodaje, że pomimo już dokonanych akwizycji spółka rozważa przeprowadzanie kolejnych. Analizuje pod tym kątem zarówno poszczególne rynki, jak i konkretne podmioty. Niedawno podpisała też umowę z firmą doradczą VCP, dotyczącą kontynuacji współpracy w obszarze fuzji i przejęć.

W I kwartale Ferro osiągnęło 163,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznaczało wzrost o 31 proc. Z kolei zysk netto zwyżkował o 8 proc., do 17,8 mln zł. Poprawa wyników to nie tylko konsekwencja dokonanych przejęć, ale i wzrostu organicznego. Spośród głównych rynków, na których jest obecna grupa, najbardziej spektakularne zwyżki przy­chodów miały miejsce na Węgrzech (o 62 proc.) i w Rumunii (o 31 proc.). TRF

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/ferro

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.