REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Indeks WIG-Odzież należy do gigantów, a w tym roku zarobić dają maluchy

WIG-Odzież, subindeks warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych grupujący akcje spółek należących do indeksu WIG i jednocześnie należących do sektora Odzież i Kosmetyki, w ciągu trzech lat zyskał na wartości około 30 proc., z czego – po nie najlepszym 2018 r. – w tym roku około 11 proc.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

W skład benchmarku wchodzi 17 spółek. Prawie 60-proc. udział w subindeksie ma gdańska grupa LPP (w tym roku jej akcje podrożały o około 9 proc.), a za nieco ponad 33,6 proc. odpowiada obuwnicze CCC (od stycznia do minionej środy kapitalizacja grupy urosła o ponad 15 proc.). Relatywnie spory – ponad 4 proc. – wkład mają akcje VRG. W tym roku wyróżniały się firmy mniejsze: Intersport (zyskał na wartości prawie 40 proc. na fali wejścia do akcjonariatu właściciela marki 4F), Monnari (38 proc.), czy CDRL (22,3 proc.). ziu

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA