Handel i konsumpcja

Kształtuje się akcjonariat eobuwie.pl

Polkowickie CCC porozumiało się z obecnymi i przyszłymi akcjonariuszami obuwniczej platformy e-commerce. Na to aby do internetowej spółki mogły wejść Cyfrowy Polsat i spółka założyciela Inpostu potrzebne są jeszcze zgody części banków.
Foto: materiały prasowe

Przedwstępne umowy kupna akcji Eobuwie.pl podpisali 31 marca kontrolowany przez Zygmunta Solorza Cyfrowy Polsat i A&R Investments, spółka Rafała Brzoski. Tym samym miliarderzy są coraz bliżej inwestycji, która polega na wyłożeniu w sumie 1 mld zł za 20 proc. akcji internetowej platformy do e-handlu na 2-3 lata.

Z podpisaniem ostatecznych umów strony czekają teraz na część banków, które jeszcze nie wyraziły na to zgody. Drugim warunkiem zawieszający realizację transakcji była zgoda walnego zgromadzenia eobuwie.pl. Ta już jest.

CCC informowało wcześniej, że pozyskane pieniądze chce przeznaczyć m.in. na realizację opcji kupna akcji eObuwie.pl od założycieli tej firmy – rodziny Grzymkowskich. Jak się okazuje, ustalenia w tej sprawie również zostały podjęte.

Uzgodniono, że do końca września CCC odkupi od spółki Grzymkowskich – MKK3 - za 720 mln zł 2 mln akcji (obecnie 20 proc.). Pozostałe 5 proc. będzie mogło nabyć w późniejszym terminie, za 180 mln zł. Z komunikatu wynika, że rodzina Grzymkowskich uzyskała tzw. opcję put, z której może skorzystać w latach 2023-2025, przy czym opcja ta wygasa w raz z pierwotną publiczną ofertą akcji eobuwie.pl. Konrad Grygo, analityk Erste Group jest zdania, że wycena opcji jest korzystna dla CCC.

IPO internetowej platformy miałoby się odbyć w ciągu dwóch lat – przewidywano gdy ogłaszany był wybór Cyfrowego Polsatu i A&R na inwestorów dla eobuwie.pl.

Oprócz informacji o możliwych zmianach właścicielskich w eobuwie.pl, CCC poinformowało ze środy na czwartek także o umowie kredytowej spółki zależnej, która jest częścią planu stabilizacji finansowania grupy.

BNP Paribas Bank Polska zawarł umowę z CCC Factory, na mocy której udzielił tej firmie dwuletni kredyt z limitem 23,2 mln zł. Jak podano, kredyt ten ma gwarancję z Funduszu Gwarancji Płynnościowych do 30 czerwca 2023 r. na sumę 18,57 mln zł.

CCC podpisało także z BNP Paribas aneks do umowy o kredyt w rachunku bieżącym, w którym limit przysługujący spółce został obniżony o powyższą kwotę.

„Zawarte umowy są konsekwencją realizowanej i komunikowanej przez Emitenta strategii w zakresie finansowania Grupy Emitenta. Podpisanie umów kredytowych jest komponentem zapowiadanego refinansowania Grupy CCC, a prace w tym zakresie będą kontynuowane w najbliższych tygodniach" – podało CCC.

Po publikacjach raportów CCC, kurs akcji obuwniczej grupy rośnie w czwartek na warszawskiej giełdzie o kilka procent. Gdy oddawaliśmy ten tekst do publikacji, walor kosztował 94,6 zł, o 3,57 proc. więcej niż w środę.

Zarząd – podobnie jak przy okazji ogłaszania wyboru inwestorów dla eobuwie.pl – zorganizował konferencję dla inwestorów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.