Handel i konsumpcja

Tenczyńska Okovita: Na horyzoncie nowa emisja

Firma, której prezesem jest przedsiębiorca Janusz Palikot, 23 marca rozpocznie drugą emisję crowdfundingową. Kwotę ponad 4,4 mln zł spółka przeznaczy na m.in. rozbudowę produkcji, wdrożenie sprzedaży własnej marki whisky oraz eksport na rynki azjatyckie.
Foto: materiały prasowe

– Od momentu poinformowania o zbliżającej się ofercie spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem inwestorów społecznościowych. Do naszego alertu inwestora (wiadomości informującej o starcie kampanii) już w pierwszych dniach zapisało się ponad 1,5 tysiąca osób. Nasi akcjonariusze doceniają nas za to, że realizujemy wyznaczone cele, przedstawiamy plany podziału zysku i w bliskiej perspektywie zadebiutujemy na giełdzie – stwierdził Janusz Palikot.

Co ciekawe, w związku z dobrymi wynikami wypracowanymi w pierwszych miesiącach 2021 r., firma jako pierwsza w historii polskiego rynku crowdfundingu, chce przeznaczyć około 0,5 mln zł jako zaliczkę na dywidendę. Za większe przychody oraz zysk ma odpowiadać m.in. udany projekt tokenizacji whisky, czyli wykupywania przez inwestorów pojemności danej beczki z trunkiem. Projekt, który ruszył w grudniu zeszłego roku, zebrał ponad 1,1 tys. klientów oraz 1,5 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.