Handel i konsumpcja

Plantwear: od crowdinvestingu do NewConnect

Już w środę na małej giełdzie zadebiutuje Plantwear, działający na rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce. Będzie to pierwsza spółka, która pozyskała kapitał w kampanii crowdinvestingowej i zadebiutuje na NewConnect.
Foto: materiały prasowe

– Debiut na NewConnect to zwieńczenie intensywnych, rocznych działań związanych z rozwojem Plantwear, nie tylko w ujęciu biznesowym, ale również korporacyjnym. W tym okresie firma przekształciła się z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę notowaną na warszawskiej giełdzie. Było to możliwe m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej oraz wsparciu inwestorów – mówi Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

W zeszłym roku spółka przeprowadziła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Dodatkowo przeprowadzono również prywatną emisję akcji. Łącznie Plantwear pozyskał od inwestorów 2,4 mln zł, przy wycenie na poziomie 10,0 mln zł.

Spółka bardzo szybko się rozwija – w okresie od stycznia do września ub.r. wypracowała 6,1 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 135 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. W tym okresie Plantwear wypracował 0,3 mln zł zysku netto wobec straty rok wcześniej. Jak informuje spółka, IV kwartał jest dla niej historycznie najlepszym okresem sprzedażowym w roku, a podsumowanie wyników nastąpi w pierwszej połowie stycznia.

Plantwear to lider rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce, producent drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Działająca od 2013 r. marka systematycznie zwiększa sprzedaż i rozwija portfolio produktowe.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.