Handel i konsumpcja

Dektra mile zaskakuje

Zarząd rekomenduje wypłatę ponad 1,2 mln zł w postaci dywidendy. To oznacza niemal 14-proc. stopę dywidendy.

Notowania Dektry świecą dziś na zielono. Przed godz. 14 kurs rośnie o 5 proc. do 8 zł. Inwestorom najwyraźniej spodobał się najnowszy komunikat notowanej na NewConnect spółki. Wynika z niego, że zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości ponad 1,2 mln zł, co stanowi 1,1 zł na akcję. Rekomendowana wypłata dywidendy ma pochodzić z zysku za rok 2014 oraz za lata poprzednie (z kapitału zapasowego). Przy dzisiejszym kursie oznacza to bardzo atrakcyjną, niemal 14-proc. stopę dywidendy.

Zarząd podkreśla, że rekomendowana wysokość dywidendy jest zgodna z nowo przyjętą polityką spółki. Zgodnie z nią Dektra jednocześnie zamierza realizować program skupu akcji własnych (zgodnie z uchwałą NWZ z 21 stycznia 2015 roku). Począwszy od wypłat w 2015 r. zarząd zamierza rekomendować podział puli dywidendowej i przeznaczonej na skup akcji w następujących proporcjach: dywidenda - minimum 70 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę dla akcjonariuszy, a skup własnych akcji - maksimum 30 proc. pozostałej kwoty.

Dektra jest spółką, która również w poprzednich latach dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem. W 2012 r. dywidenda wyniosła 1,2 zł na akcję, w 2013 r. 1,1 zł, a w 2014 r. 0,85 zł. To oznaczało następujące stopy dywidendy (w dniu przyznania prawa): 10 proc., ok. 9,55 proc. oraz 9,88 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.