Gra giełdowa

Parkiet Challenge. Najlepsi z najlepszych udowodnili, że umieją zarabiać na trudnym rynku

Jeden dzień handlu i ponad 320 transakcji na wirtualnym rynku kontraktów terminowych było potrzebnych, by wyłonić tegorocznego mistrza Parkiet Challenge. Został nim Mirosław Bernat.
parkiet.com

Najlepsi spośród około 1800 uczestników Parkiet Challenge udowodnili, że umieją inwestować nie tylko w akcje, ale także w kontrakty terminowe. Finaliści mieli odmienne strategie radzenia sobie na trudnym rynku.

Dzień wyzwań

Finał zmagań w grze giełdowej przypadł na moment, w którym na rynku działo się wiele. Amerykański Fed, Bank Anglii czy Europejski Bank Centralny dzień i dwa dni wcześniej podejmowały decyzje o polityce monetarnej, co wpłynęło na rynki. Sam piątek był zaś dniem wygasania kontraktów terminowych, czyli tzw. dniem trzech wiedźm. Od razu po starcie sesji okazało się, że dominować będzie podaż. Agnieszka Jarosz, która do finału przystępowała jako liderka po pierwszym etapie, starała się obronić pierwsze miejsce m.in. dzięki krótkim pozycjom na WIG20.

Większość dużych spółek w piątek traciła, jednak można było znaleźć perełki, których notowania odrabiały straty. Mowa m.in. o Allegro. Na kontrakty na akcje Allegro postawił Mirosław Bernat, dzięki czemu po południu znalazł się na pozycji lidera.

Walka do końca

W drugiej połowie sesji ta dwójka kilkakrotnie zmieniała się na pierwszym miejscu. Ich strategie były jednak inne: ruch rynku w dół sprzyjał Agnieszce Jarosz, a odbicie – Bernatowi. Momentami różnica w wartości ich portfeli wynosiła raptem kilka złotych. Ostatecznie to Bernat zakończył finał z ponad 21 tys. zł na wirtualnym koncie, a Jarosz z 19,8 tys. zł. I to Mirosław Bernat okazał się zwycięzcą.

Kilka minut przed końcem sesji na trzecim miejscu znajdowała się Aleksandra Jarosz, córka wiceliderki (obie panie po pierwszym etapie zajmowały dwie pierwsze lokaty). Jednak fixing sprawił, że Aleksandra Jarosz spadła o trzy miejsca, a na podium wskoczył Kamil Ceglarek.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.