REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kolejne kwartały PKO BP mają być równie dobre

Lider polskiego sektora bankowego jesienią przedstawi zaktualizowane cele strategiczne. Nie obawia się sądowych spraw frankowych, których liczba przez kwartał urosła o 130.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

PKO BP w II kwartale miał rekordowe 1,22 mld zł zysku netto, o 30 proc. więcej niż rok temu. Wynik okazał się o ponad 3 proc. wyższy od oczekiwań dzięki niższym odpisom.

Prognozy idą w górę

W I półroczu zysk urósł o 23 proc., do 2,08 mld zł. Wskaźnik ROE wynosi 10,7 proc., czyli więcej niż co najmniej 10 proc. przewidywane w strategii na lata 2016–2020. – Jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć w całym roku 11 proc. zwrotu na kapitale – mówi wiceprezes Rafał Kozłowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA