REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

UniCredit wygrywa z drapieżnym funduszem

Włoski gigant UniCredit, były inwestor strategiczny banku Pekao, zakończył spór z londyńskim funduszem hedgingowym Caius Capital, który oskarżył go o podniesienie kapitału niewłaściwie klasyfikując pewne papiery wartościowe.
Foto: Flickr

Chodzi o tzw CASHES, hybrydowe instrumenty o wartości 2,8 mld euro, wyemitowane przez UniCredit w 2008 roku. Caius Capital uznał, że włoski bank błędnie zaklasyfikował je do kapitału podstawowego (core capital),a UniCredit w odwecie wniósł kontrpozew przeciwko Caiusowi żądając około 90 milionów euro odszkodowania. Teraz, jak informuje Bloomberg, we wspólnym komunikacie obu stron, Caius przyznał, że UniCredit postępował właściwie odnośnie do klasyfikacji składników kapitału. Nie ujawniono jaką kwotę w wyniku ugody otrzyma włoski bank.

W lipcu europejscy nadzorcy odmówili Caiusowi wszczęcia postępowania mającego wyjaśnić, w jaki sposób powinny być traktowane sporne instrumenty. Nieoficjalne informacje wskazują, iż londyński fundusz w przeszłości miał krótką pozycję na tych papierach.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA