Gospodarka - Świat

The Independent: Zbyt dużo pracy?

W dwóch ostatnich miesiącach roku karetki pogotowia wzywane są do brytyjskich magazynów Amazona o 50 proc. częściej niż w pozostałym czasie – wynika z badania związku zawodowego GMB.
Foto: Adobestock

Właśnie listopad i grudzień są najintensywniejszymi miesiącami dla branży e-commerce. Dane GMB rzucają więc podejrzenia na to, jak w rzeczywistości wygląda praca magazynierów największej platformy zakupów internetowych na świecie. – Nasi krytycy korzystają z niekompletnych informacji, które celowo wprowadzają w błąd. Zdecydowana większość wezwań karetek do naszych budynków wynika z innych schorzeń naszych pracowników, a nie incydentów związanych z pracą – stwierdził w oświadczeniu Amazon UK. Koncern podkreśla też, że w porównaniu z innymi firmami wypadki w jego magazynach są o 50 proc. rzadsze. Aby zapobiec wypadkom, Amazon zamierza wsłuchać się w potrzeby pracowników. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.