REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Giełda nie odczuwa spowolnienia?

Niemcy. Choć nasz zachodni sąsiad jest zagrożony recesją, to indeks DAX znalazł się w pierwszej dziesiątce najszybciej rosnących indeksów na świecie.
Foto: Bloomberg

Frankfurcka giełda sprawia wrażenie, jakby nie odczuwała skutków spowolnienia gospodarczego w Niemczech. Indeks DAX zyskał od początku roku już ponad 21 proc. i znalazł się na podobnym poziomie jak w lipcu 2018 r. Zbliżył się do 12 800 pkt. Do szczytu z końcówki 2017 r. wciąż mu trochę jednak brakuje – wynosił wtedy około 13 500 pkt.

Lepiej od oczekiwań

Prognozy dla tego indeksu szybko się dezaktualizują. Mediana przewidywań analityków zebranych przez agencję Bloomberga mówi bowiem, że DAX na koniec roku powinien znaleźć się na poziomie 12 250 pkt, czyli niżej niż we wtorek. Prognozy te zbierano w końcówce września, a najbardziej optymistyczne (analityków ING i Berenberg Banku) mówiły, że DAX będzie na koniec grudnia sięgał 12 600 pkt. Najbardziej pesymistyczne (autorstwa analityków TFS Derivatives oraz Baader Banku) przewidywały, że DAX zakończy rok na poziomie 11 000 pkt.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA