Gospodarka - Świat

The New York Times: Kryzys kryzysowi nierówny

Szkody, jakie odniosły główne światowe gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa i lockdownem, są cztery razy gorsze niż te wywołane kryzysem gospodarczym w 2009 r. – wynika z badania OECD.
Foto: AFP

Wzrost gospodarczy w krajach G20 – organizacji, w której skład wchodzi 19 państw oraz Unia Europejska, odpowiadającej za 80 proc. światowej produkcji gospodarczej – w II kw. spadł o rekordowe 6,9 proc. w porównaniu z I kw. Podczas kryzysu w 2009 r. spadek ten wyniósł „zaledwie" 1,9 proc.

Największe spadki odnotowano w Indiach oraz Wielkiej Brytanii – o odpowiednio 25,2 proc. oraz 20,4 proc. Wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych spadł o ponad 9 proc., a w strefie euro o 15 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.