Gospodarka - Świat

The Guardian: Odchodzą ważne postacie

Dyrektor odpowiedzialny za projekty specjalne w Apple Doug Field odchodzi ze spółki. Pracował przy tworzeniu autonomicznego auta marki.
Foto: Bloomberg

W przeszłości Field pracował m.in. nad Teslą Model 3. Teraz zostawia kalifornijskiego giganta i obejmie stanowisko dyrektora do spraw zaawansowanych technologii w Fordzie. – Jestem zachwycony, że dołączam do Forda. Spółka rozpoczyna nowy, ekscytujący okres w przemyśle samochodowym. To będzie zaszczyt pomóc Fordowi w przejściu na samochody elektryczne oraz autonomiczne – stwierdził Doug Field w oświadczeniu.

Apple pracuje nad projektem autonomicznego auta od 2015 r. Od lutego odeszły jednak cztery osoby związane ze stworzeniem samochodu. Field ogłosił swoje odejście tuż przed prezentacją najnowszych produktów marki, która odbędzie się 14 września. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.