REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Pandemia napędziła wyniki gigantów technologicznych

Spółki technologiczne w ostatnim czasie ciągną amerykańskie indeksy w górę . Według analityków trend ten może trwać nadal, bowiem Big Tech ma dobre perspektywy na resztę roku.
Foto: AFP

Spółki technologiczne pochwaliły się wynikami za II kwartał. W większości przypadków pandemia pozytywnie wpłynęła na sprzedaż i trend ten może być kontynuowany w kolejnych kwartałach. Analitycy prognozują, że wyceny gigantów będą rosły.

Sternicy indeksów

Notowania pięciu największych spółek na amerykańskiej giełdzie mają ogromny wpływ na to, w którym kierunku poruszają się indeksy na Wall Street. Apple, Amazon, Alphabet (Google), Facebook oraz Microsoft posiadają łączną kapitalizację, która odpowiada za 22 proc. wartości indeksu S&P 500.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA