REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Rajd zasłużył na odpoczynek

Jeśli inwestorzy nie zmienią struktury swoich pozycji akcje mogą nie mieć zbyt dużej przestrzeni do wzrostów, zgodnie twierdzą analitycy takich instytucji jak JPMorgan Chase i Jefferies. Ci ostatni zalecają nawet przerwę na odpoczynek
Foto: Bloomberg

Globalne akcje mogą podrożeć nawet 8 proc. , jeśli wyceny obligacji utrzymają się na obecnym poziomie, a inwestorzy nadal będą je przeważali najbardziej od września.

Tak twierdzą stratedzy JPMorgana, którymi kieruje Nikolaos Panigirtzoglou. Bloomberg dotarł do ich raportu Ten scenariusz pozostanie aktualny nawet jeśli Fed bardziej obniży stopy procentowe niż wycenia rynek, tak jak się stało w 1995 roku i 1998.

Przestrzeń dla wzrostów kursów akcji o statusie globalnym będzie mniejsza jeśli obligacje nie utrzymają zdobyczy z pierwszego półrocza.

Inwestorzy (poza bankami) 20,8 proc. ulokowali w obligacjach, więcej niż wskazuje średnia od upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Z kolei ich ekspozycja na akcje wynosi 43,6 proc. wobec średniej w tym okresie na poziomie 40 proc.

Jefferies wskazuje, że ostatnio prawie wcale nie było napływów pieniędzy do funduszy akcji a zyski spółek wciąż są rewidowane w dół. Te czynniki, zdaniem Seana Darby, globalnego stratega Jefferies, mogą spowodować przerwę w tegorocznym rajdzie na rynkach akcji .

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA