Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Chesapeake Energy, amerykańska spółka będąca pionierem w wydobywaniu gazu łupkowego, złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami. Podała w nim, że jej aktywa wynoszą 10 mld USD, a zobowiązania 50 mld USD. Posiada też ponad 100 tys. wierzycieli. Do grona największych z nich należą fundusze Franklin Resources i Fidelity. Spółka poinformowała również, że weszła w układ pozwalający jej na eliminację 7 mld USD długu oraz zdobycie 925 mln USD finansowania pozwalającego na prowadzenie w ograniczonym zakresie działalności wydobywczej. – Fundamentalnie resetujemy strukturę kapitałową i działalność Chesapeake, by zająć się dziedzictwem słabości finansowej – stwierdził Doug Lawler, prezes Chesapeake Energy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że Biały Dom zacznie niebawem wysyłać do różnych krajów na świecie listy zawierające szczegółowe informacje dotyczące wyższych stawek ceł, które mają wejść w życie 1 sierpnia.
Zaangażowanie USA w bombardowanie Iranu początkowo wyglądało na chodzenie supermocarstwa na izraelskiej smyczy. Okazało się jednak genialnym zagraniem, które może prowadzić do pokoju w regionie i może być po myśli bogatych arabskich monarchii.
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że przybędzie ich 110 tys. Spadły więc szansę na lipcowe cięcie stóp procentowych przez Fed.
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnych zespołach, regionach geograficznych i na różnych poziomach doświadczenia.
Amerykański prezydent grozi Krajowi Kwitnącej Wiśni cłami dochodzącymi nawet do 35 proc. Japoński premier ma natomiast słabą pozycję negocjacyjną i musi się martwić o wybory.
Dobre wyniki stress-testów przeprowadzonych przez Fed pozwoliły gigantom finansowym z Wall Street mocniej dzielić się zyskami z akcjonariuszami.