Gospodarka - Świat

The Guardian: Najbogatsi widzą potrzebę zmian

Inwestorzy kontrolujący aktywa o wartości 41 bln USD wezwali rządzących na całym świecie do zakończenia wspierania paliw kopalnych oraz do szybkiej redukcji emisji CO2.
Foto: Adobestock

Aż 457 instytucji, które łącznie zarządzają prawie 33 proc. światowych aktywów, chce, aby podczas najbliższej dekady rządy znacząco wsparły swoje projekty redukujące emisje gazów cieplarnianych, oraz przedstawiły konkretny plan osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. bądź wcześniej. – Jesteśmy na początku przełomowej dekady, która może odmienić negatywny trend ocieplania się Ziemi – stwierdzono w oświadczeniu.

Pod wezwaniem podpisały się m.in. HSBC Asset Management, Aviva oraz M&G. Data publikacji powiązana jest z nadchodzącym szczytem państw G7 w Wielkiej Brytanii, podczas którego właśnie zmiany klimatyczne mają być jednym z głównych tematów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.