Gospodarka - Świat

The Guardian. Nadchodzą nowe ostrzeżenia

Brytyjski organ regulacyjny Financial Conduct Authority może wprowadzić nowe rozwiązania w celu informowania inwestorów o podejmowanym ryzyku.
Foto: Bloomberg

FCA rozważa m.in. obowiązek obejrzenia filmu edukacyjnego, rozwiązania testu bądź ujawnienia zarobków. Zdaniem FCA obecne ostrzeżenia są zbyt łatwo ignorowane. Na aspekt podejmowania przez inwestorów nieznanego im ryzyka regulator zwrócił uwagę już kilka tygodni temu.

FCA dostrzegło, że aplikacje takie jak Instagram czy YouTube polecają jej użytkownikom inwestycje m.in. w kryptowaluty czy waluty, które charakteryzują się wysokim poziomem ryzyka. Co ciekawe, ryzykownym sposobem inwestowania FCA określiło także crowdfunding udziałowy. – W momencie gdy wiele osób nie ma zbyt dużo środków finansowych po pandemii, te osoby mogą chcieć osiągnąć duży zysk, podejmując wysokie ryzyko, dlatego trzeba im je uświadamiać – stwierdziła Becky O'Connor z Interactive Investor. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.