Gospodarka - Świat

The New York Times: Trudny debiut

Cena akcji TuSimple, amerykańskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu autonomicznych ciężarówek, spadła podczas pierwszego dnia notowań o 20 proc., do 32 dolarów.
Foto: materiały prasowe

W ramach IPO pozyskała ona 1 mld dolarów, uzyskując kapitalizację 8,5 mld dolarów. Projekt spółki wspierany jest m.in. przez Volkswagena czy UPS. Swój produkt TuSimple zamierza wprowadzić na rynek w 2024 r. Swojej szansy firma upatruje w specyficznych trasach ciężarówek, które przemieszczają się przede wszystkim po łatwych do zmapowania autostradach. Dotychczas powstało 70 autonomicznych pojazdów marki. 50 z nich trafiło na rynek amerykański, a pozostałe otrzymali klienci w Europie i Azji. Dotychczas klienci zarezerwowali już 5,7 tys. pojazdów TuSimple. Spółka pojawiła się na giełdzie w momencie, gdy Walmart ogłosił inwestycję w Cruise, podobną firmę należącą do GM. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.