REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Która spółka jest najlepsza w S&P 500? Zaskoczenie

Notowania najlepszej firmy z flagowego amerykańskiego indeksu wzrosły od początku roku o ponad 72 proc., gdy w tym czasie cały indeks zyskał około 15 proc. Ta firma to Xerox, spółka ze 113-letnią tradycją. Skąd jej tegoroczny sukces?
Foto: Bloomberg

Założona w 1906 r. firma jest jedną z największych na świecie dostawców cyfrowych drukarek, a swoje biura posiada w 160-krajach, m.in. w Polsce. Świadczy również zaawansowane usługi z zakresu IT, zarządzania drukiem i dokumentami.

Co jednak kryje się za tak wysokim wzrostem kursu? Spółka dynamicznie się rozwija, wydaje ogromne sumy na rozwój nowych technologii i uzyskanie nowych patentów. Nowa kadra zarządzają postawiła sobie za zadanie przekształcenie firmy w holding z wyodrębnionymi jednostkami, tak jak zrobił to Google, przekształcając się w Alphabet. Ma to na celu ułatwienie kupowania i inkubowania innych firm.

Oczekuje się, że zysk na akcję Xeroxa będzie rósł średnio o około 2 proc. rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat. Będzie to znaczna poprawa, biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich pięciu lat zysk na akcje spadał o 5 proc. rocznie.

Analitycy nie są jednak bardzo optymistyczni. Z pięciu wydanych dla Xeroxa rekomendacji trzy mają rating „trzymaj", natomiast dwie „kupuj". Konsensus dotyczący docelowej ceny mówi o 35,5 USD, czyli o 7 proc. powyżej obecnych notowań.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA