REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Fala bankructw w sektorze łupkowym

Rośnie groźba bankructw w sektorze spółek wydobywających ropę naftową z łupków w Stanach Zjednoczonych.
Foto: Bloomberg

Ich sytuacja finansowa pogorszyła się z powodu spadających cen ropy i trudniejszego dostępu do kredytów i to akurat w momencie, gdy zbliża się termin spłaty „szokującego" – jak określiła to agencja Moody's – zadłużenia sięgającego 86 mld USD.

Ponad 60 proc. tego długu to obligacje śmieciowe, a terminy ich wykupu zaczynają się już teraz i potrwają do 2024. – Zwiększa to prawdopodobieństwo niewypłacalności spółek z tego sektora – ostrzegła agencja Moody's. Szczyt zapadalności przypadnie na 2022 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA