Gospodarka - Świat

Yellen zapowiada mocne działania

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach rozpoczęła się od zwyżek. Dow Jones Industrial zyskiwał na jej początku 0,7 proc. Dolar lekko słabł wobec euro.

Janet Yellen, nominatka na sekretarza skarbu

Foto: AFP

Inwestorzy czekali na przesłuchanie przed senacką Komisją Finansów Janet Yellen, byłej szefowej Fedu nominowanej przez prezydenta elekta Joe Bidena na stanowisko sekretarz skarbu w jego administracji. Przed zamknięciem tego wydania „Parkietu" senatorowie nie zaczęli jeszcze zadawać Yellen pytań, ale tekst jej wystąpienia przed komisją był już znany.

Kandydatka na sekretarz skarbu wyraźnie poparła w swoim wystąpieniu pakiet stymulacyjny dla gospodarki wart 1,9 bln USD, którego założenia przedstawił w zeszłym tygodniu Biden.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.