Gospodarka - Świat

The Guardian: Starsi liczą na wyjazdy

Brytyjskie firmy organizujące wycieczki odnotowują znaczący wzrost zainteresowania ofertą na tegoroczne oraz przyszłoroczne wakacje.
Foto: Bloomberg

Pokazuje to, że klienci liczą na efektywnie przeprowadzoną akcję szczepień i możliwość wyjazdu za granicę. Według stowarzyszenia firm turystycznych Abta bardzo duże zainteresowanie wakacjami pochodzi od klientów powyżej 50. roku życia. Znaczny wzrost ofertą notuje również Saga, firma specjalizująca się w wakacjach dla osób starszych. W porównaniu z grudniem 2020 r. aktywność na stronie wzrosła o 16 proc., a sprzedaż się podwoiła. Społeczeństwo planuje również przeznaczyć na urlop znacznie więcej czasu. 70 proc. rezerwacji na termin od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. dotyczyło wyjazdów na co najmniej trzy tygodnie. Zainteresowanie pojawia się pomimo stwierdzenia ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba, że jest jeszcze za wcześnie, aby planować tegoroczne wakacje. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.