REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Inflacja. Usługi w Polsce będą coraz droższe

Rosną nasze dochody, stać nas na więcej, więc firmy mogą śmielej przerzucać koszty w ceny swoich usług. Taki trend nie skończy się zbyt szybko.
Foto: Fotolia

Trochę niespodziewanie i w cieniu ogromnego wzrostu cen warzyw szybko drożeć zaczęły także usługi. Tylko w maju inflacja w tym segmencie sięgnęła 3,3 proc., podczas gdy w segmencie „towary" było to 2 proc.

Najmocniej w ostatnim czasie wzrosły opłaty za wywóz śmieci – w maju były aż o 18,6 proc. wyższe niż rok wcześniej. To m.in. efekty zmian w przepisach dotyczących gospodarki odpadami, w wyniku których w niektórych miastach wywóz śmieci podrażał o kilkadziesiąt procent. W kolejnych miesiącach może być jeszcze gorzej ze względu na to, że część samorządów zapowiedziała podwyżki na drugą połowę roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA