Ponieważ w tym czasie nastąpiło również wyhamowanie (lub wręcz zatrzymanie) spadków wskaźników ekonomicznych określających stan przemysłowej części światowej gospodarki, to na efekty w postaci lepszego zachowania się spółek cyklicznych na rynkach akcji nie trzeba było długo czekać.

Ze względu na relatywnie niewielką płynność rynek krajowy jest raczej na marginesie zainteresowania inwestorów zagranicznych. Pomimo to na GPW widać było wyraźnie wzrost zainteresowania spółkami z WIG20 ze strony zagranicznych ETF w poprzednich tygodniach. Na krajowym podwórku odnotowywane są pierwsze wpłaty do PPK. Kolejne miesiące dostarczą coraz większego zastrzyku gotówki do tych funduszy, co również powinno pozytywnie wpływać na aktywność krajowych inwestorów instytucjonalnych. Dotyczyć to będzie nie tylko spółek największych, ale również segmentu mWIG i sWIG.

Dla podtrzymania pozytywnego nastawienia na rynkach akcji niezbędna jest dalsza deeskalacja konfliktu między dwoma największymi gospodarkami świata. Pytaniem, jakie inwestorzy powinni sobie zadać w tym momencie, jest jednak nie to, czy taka deeskalacja nastąpi, ale... na jak długo nastąpi. ¶