Giełda

Byki jeszcze mogą powalczyć

Kolor czerwony wciąż przeważa na GPW. Druga część sesji zapowiada się jednak bardzo ciekawie.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Po wczorajszych mocnych wzrostach na warszawskim parkiecie, dzisiaj od początku dnia mamy do czynienia z realizacją zysków. W pierwszych minutach WIG20 tracił około 0,9 proc. Byki nie zamierzają jednak tanio sprzedawać skóry. Co prawda indeks największych spółek nie wyszedł jeszcze na plus, ale część porannych strat zostało odrobionych. W połowie notowań tracił on około 0,4 proc.

Wynik ten pewnie byłby lepszy gdyby nie Allegro, które dzisiaj jest kulą u nogi dla indeksu WIG20. Akcje firmy są przeceniane o prawie 6 proc. po informacji o tym, że Amazon zamierza mocniej powalczyć o klientów na naszym rynku.

Liderem wzrostów w gronie największych spółek jest JSW, które zyskuje prawie 3 proc. Ponad 2 proc. rośnie CD Projekt, który walczy o przebicie 200 zł.

Słabo dzisiaj prezentuje się natomiast inny przedstawiciel branży gier. Mowa o Ten Square Games. Akcje tej firmy tracą dzisiaj prawie 20 proc. Spółka poinformowała, że zakończyła przegląd opcji strategicznych co oznacza, że na razie nie udało jej się pozyskać inwestora. Zmienione zostały także założenia programu motywacyjnego. mWIG40 w którego skład wchodzi Ten Square Games traci dzisiaj około 0,3 proc. Podobną zniżkę notuje sWIG80.

Zachowanie indeksów na GPW dobrze wpisuje się w nastroje na europejskich rynkach. DAX traci dzisiaj około 0,3 proc. Francuski CAC40 spada 0,5 proc.

Atrakcji makroekonomicznych jest dzisiaj, jak na lekarstwo więc czekamy na początek notowań na Wall Street. Kontrakty na amerykańskie indeksy są na niewielkim plusie, co może być wsparcie dla indeksów na GPW.

Nieznacznie umacnia się dzisiaj złoty. Dolar kosztuje 3,96 zł, zaś euro jest wyceniane na 4,57 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.