REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Uśpiony warszawski rynek akcji

W ostatnich dniach, a nawet tygodniach, aktywność inwestorów na GPW się zmniejszyła. Środa w tej kwestii nie przyniosła odmiany.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Obroty w przypadku dużych spółek wyniosły 453 mln zł. Podobnie niska była zmienność. WIG20 przez cały dzień utrzymywał się w pobliżu zamknięcia z poprzedniego dnia. Bodźca do większej aktywności nie dała nawet zdecydowana poprawa nastrojów na innych europejskich rynkach oraz wysokie otwarcie rynku w Stanach Zjednoczonych.

Najlepiej będą zapewne wspominać środową sesję akcjonariusze JSW. Kurs węglowej spółki wzrósł na koniec sesji o 4,55 proc., przykrywając całą czarną świecę powstałą poprzedniego dnia. Oczywiście JSW od miesięcy pozostaje w trendzie spadkowym, co od początku tego roku daje zniżkę o blisko 70 proc. W ostatnich dniach jednak obroty akcjami JSW zdecydowanie rosną, co może zacząć sprzyjać kupującym. Wysoko dzień kończyły także Play i CD Projekt, który zdołał odbić się od linii wsparcia. Zwyżki WIG20 wspierały także banki, natomiast spółki energetyczne były tym razem kulą u nogi. Kurs PGE zakończył dzień zniżką o 3,44 proc., co było najgorszym wynikiem w gronie krajowych blue chips. Warto odnotować także słabość Dino Polska i zniżkę o 1,83 proc.

Główne giełdy w środę radziły sobie lepiej. DAX wystartował dość ospale, jednak szybko wyszedł na czoło zestawienia indeksów Starego Kontynentu, a ostatecznie kończył dzień wzrostem o 0,9 proc. Podobnie mocny był rosyjski RTS.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA